5 milionů pro filmy natáčené v Praze. Uzávěrka žádostí je 25. května 2021

Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fund dlouhodobě podporuje audiovizuální projekty natáčené v Praze, v nichž hlavní město představuje sebe samo a které mají potenciál podpořit propagaci Prahy v zahraničí. Aktuálně fond vyhlašuje novou výzvu, lhůta pro podávání žádostí o nadační příspěvek je od 1. do 25. května 2021, výsledky hodnocení budou známy během léta 2021.

Správní rada do první výzvy letošního roku alokovala částku pět milionu korun, které chce rozdělit mezi hrané, dokumentární či animované filmy, seriály nebo série bez omezení stopáže či forem distribuce. Audiovizuální dílo musí mít zajištěnou distribuci v zahraničí (v kinech, prostřednictvím televizního vysílání, převzatého televizního vysílání nebo služby video on demand). Do aktuální výzvy se mohou hlásit i české projekty v zahraniční koprodukci a se zajištěnou distribucí mimo Českou republiku.

„Podporu audiovizuálního sektoru i podporu marketingu hlavního města Prahy prostřednictvím audiovizuálních projektů považujeme nyní za důležitější než kdy dříve. Audiovize je odvětví, které je propojené s mnoha dalšími „nefilmovými“ obory a činnostmi, a tím jeho podpora nepřímo působí i na tato další odvětví, z nichž mnohá velmi utrpěla současnou krizí,“ uvedla předsedkyně správní rady nadačního fondu Ludmila Claussová.

„Situace kolem pandemie razantně proměnila cestovní ruch, město na nové výzvy musí reagovat. Budeme i nadále podporovat obraz Prahy jako vyspělé evropské metropole s bohatým kulturním životem. Film a audiovize jsou toho nedílnou součástí,“ řekla Hana Třeštíková, radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu.

Více informací v sekci Výzvy.